Certifikace klecí/přepravek IATA

Speciální kategorií ve světě psích přepravek jsou přepravky a klece určené k letecké přepravě psů. Tyto přepravky musí být certifikované a označené logem IATA, pouze takové přepravky jsou leteckými společnostmi akceptovány.

Chystáte se vycestovat do zahraničí letadlem a chcete s sebou vzít i Vašeho psa? Pak je důležité, abyste svému psu opatřili přepravku, se kterou Vás pustí na palubu letadla. Během letecké dopravy je nutné dbát na přísná opatření, ne všechny klasické přepravky a klece pro psy se na leteckou přepravu hodí. Taková přepravka do letadla musí splňovat normy stanovené Mezinárodní asociací pro leteckou dopravu (IATA). Přepravky na sobě mají uvedené logo výše zmíněné asociace, takže je snadno poznáte. Pokud přepravka logo IATA nemá, musíte počítat s tím, že Vás s ní do letadla nepustí.

Majitelé psů jsou obvykle nadšeni, když zjistí, že v dnešní době už je přeprava psa letadlem naprosto běžnou záležitostí a většina leteckých společností ji nabízí. Ovšem velké zklamání přichází po příjezdu na letiště, kdy se dozví o nevhodnosti své starší přepravky pro psa a jejich vytoužený let se tak musí neplánovaně odložit. Přepravku určenou přímo pro cestování letadlem poznáte snadno. Je o něco kvalitnější než ostatní přepravky, musela projít řadou bezpečnostních testů, aby jí byla certifikace IATA udělena. Tyto přepravky jsou špičkovými výrobky nejen z ohledu bezpečnosti, ale bývají také vyrobeny z těch nejlepších materiálů. Ne každý obchod s potřebami pro zvířata je o této nutnosti certifikace IATA pro leteckou dopravu informován, a proto je nemusíte v běžném obchodě vůbec najít. Kvalifikovaný personál obchodu by měl vždy být schopný Vás přímo na tyto přepravky odkázat. Nevěřte prodejcům, kteří Vám budou tvrdit, že přepravka je na cestování letadlem vhodná, pokud na přepravce sami neuvidíte logo IATA.

V naší nabídce najdete přepravky přímo určené na cestování se psem letadlem, opatřené certifikací IATA. S námi se nemusíte obávat možnosti, že by Vás se zakoupenou přepravkou na palubu letadla nepustili, rádi Vám s výběrem pomůžeme, neváhejte se na nás obrátit.