Jak vybrat správnou klec pro psa

Klece pro psa si mezi majiteli psů nacházejí stále větší popularitu. Pořídit svému pejskovi vhodnou klec, nebo přepravku, je stejně důležité jako pořídit mu kvalitní krmivo. Jaké parametry musíme zvážit před koupí klece, aby nejlépe posloužila nejen psovi, ale i nám?

Jako první bychom měli dobře zvolit správnou velikost klece. Jen tak poskytne klec pejskovi dostatečný komfort. Klec nesmí být ani příliš velká, ani malá. Pes by měl mít možnost se v kleci pohodlně otočit, lehnout si i vstát. Nejsnáze zjistíme správný rozměr klece po přeměření psa. Měříme délku od čenichu po ocas, výšku od země po vršek hlavy psa a jako poslední změříme délku předních nohou. Vždy je lepší pořídit klec až na dospělého psa, případně počítat s tím, že štěně ještě poroste a v budoucnu bude možná potřebovat klec větší. Dobře nám může posloužit i hmotnost psa, pokud pejsek není zrovna moc trpělivý a nenechá se přeměřit.

Už víme, jak by klec měla být velká a nyní si musíme ujasnit, na co ji vlastně chceme používat. Potřebujete pouze přepravku do auta pro klidnou a ničím nerušenou jízdu? Chcete se psem jezdit na výstavy, případně hodně cestovat a klec používat jako místo, kde si pes může odpočinout, abyste ho nemuseli stále hlídat? Chystáte se s Vaším psem cestovat letadlem? Pak budete potřebovat klec speciální, vybavenou certifikací IATA. Nebo jste se rozhodli klec využít pouze na doma? Je daleko výhodnější zakoupit psovi místo pelíšku klec, do které ho můžete kdykoliv zavřít v případě, že odcházíte z domu a nechcete ho ponechat samotného bez dozoru, nebo třeba jen když přijde návštěva a nechcete být psem rušeni. Klece jsou opravdu skvělým pomocníkem pro každou z výše zmiňovaných situací.

Za zvážení také stojí, z jakého materiálu by měla klec být. Vyrábějí se klece pozinkované, ocelové, hliníkové, ale i látkové či plastové přepravky. Posledním neméně důležitým kritériem pro výběr klece je vana – tedy spodek klece, který bývá často odnímatelný pro lepší možnost čištění. Klece mohou být buď úplně bez vany, nebo s vanou pozinkovanou či plastovou.

Koupě klece je výbornou investicí, jakmile jednou poznáte jejich výhody, nikdy se nebudete chtít vrátit k obyčejným psím pelíškům. Stále více majitelů na psí klece nedá dopustit.