Klece a přepravky pro psy do auta

Cestujete často se svým psem autem? Pak jistě myslíte na bezpečnost nejen řidiče a všech pasažérů auta, ale i na bezpečnost a komfort psa při přepravě. Každý majitel psa Vám zaručeně potvrdí, že pořízení přepravky pro psa do auta by mělo být bráno jako samozřejmost. Pouze kvalitní klec či přepravka zaručí ničím nerušenou, klidnou jízdu.

První výhodou přepravek pro psy do auta je určitě bezpečnost. My se připoutáme bezpečnostním pásem, který nás v případě nehody uchrání před velkým nárazem, ale co takový nepřipoutaný pes? Dopravní nehoda by pro psa v tomto případě byla fatální. Pokud je pes zavřený v přepravce, riziko se minimalizuje, stejně jako při zapnutí bezpečnostního pásu u lidí. Přepravka psu zabrání ve volném pohybu po vozidle, skákání po sedačkách a překážení řidiči auta. Pes se v ní navíc cítí pohodlně a rychleji si na cestování autem zvykne.

Pro menší psy lze zvolit malou přepravku, která se položí nejčastěji na zadní sedadlo auta, kde se také patřičně zajistí pásem, aby bylo zabráněno jejímu volnému přesouvání při prudkých zatáčkách a brzdění. Taková přepravka bývá dobře přenosná, má dostatek otvorů na proudění vzduchu a ochrání psa i před velkým slunečním zářením. Pro psy větších plemen jsou pak určené spíše klece do auta, které se umístí do zavazadlového prostoru auta. Velmi důležité je zvolit správnou velikost klece i přepravky. Čím delší čas bude pes v přepravce trávit, tím by také přepravka měla být větší. Vždy by ale měl mít pes možnost v přepravce nebo kleci pohodlně změnit polohu. Každé dvě až tři hodiny se doporučuje udělat v jízdě přestávku, aby se pes mohl vyvenčit a trochu protáhnout. Přepravky pro psa do auta nejsou vhodné k tomu, aby v nich pes zůstával zavřený třeba celý den.

Ať už zvolíte malou plastovou, nebo velkou kovovou klec do auta pro psa, vždy máte záruku spokojenosti nejen Vaší, ale především Vašeho pejska a přesně tohle kritérium je jistě pro všechny pejskaře nejdůležitější.