Využití klecí a přepravek

Klec pro psa je velmi univerzální. Dokáže posloužit nejen jako přepravka do auta, či jiného dopravního prostředku, ale své uplatnění klece a přepravky nacházejí i na psích výstavách, dokonce se klece dají využít jen na doma, kde skvěle nahradí psí pelíšek.

Psí přepravky a klece jsou neznámější pro pohodlné cestování se psem. Dají se umístit na zadní sedadlo auta, pokud se jedná o menšího pejska, nebo v případě psů větších plemen zabírají celý zavazadlový prostor auta. Pes se do přepravky jednoduše zavře a my se nemusíme obávat, že nám bude překážet v jízdě, skákat na přední sedačky, či přímo na klín řidiče. Klec v autě psovi poskytne potřebnou stabilitu a pocit bezpečí, rychle si na ní zvykne. Cestování se pak rychle stává mnohem příjemnějším.

Majitelé psů, kteří se svými výstavními šampióny rádi obrážejí různé kynologické akce a výstavy, jistě docení přednosti psích klecí na kolečkách i bez nich. Tyto klece najdete snad u každého výstavního kruhu. Jestliže se chystáte na výstavě předvést více psů, není nic snazšího, než psy zavřít do klece. Máte pak jistotu, že jsou v klidu, nehrozí jim pokousání od jiných psů a budou odpočatí na vlastní předvedení v kruhu. Návštěvy výstav za využití psích klecí se stávají radostí, najednou se nemusíme trápit tím, kdo nám pohlídá psa, až dostaneme hlad, nebo si budeme potřebovat odskočit na toaletu. Prostě ho na chvíli zavřeme do klece, pes si odpočine a my si můžeme výstavní den užít naplno se svými přáteli pejskaři.

Jako poslední stojí za zmínku statické využití psích klecí. Klec si umístíte třeba doma do obýváku a pejska do ní opět můžete kdykoliv zavřít. Klec pro psa má oproti obyčejnému psímu pelíšku nespočitatelně výhod. Pes si na ni rychleji navykne, bude v ní rád nerušeně odpočívat a klec se dá kdykoliv uzavřít. To se výborně hodí pro všechny, kteří se obávají své psy nechat doma samotné, aby nepoškodili nové vybavení bytu či domu. Pes zavřený v kleci je jistotou, že až se zase domů vrátíte, naleznete vše v naprosto stejném stavu, jako když jste domov opouštěli. Už žádné rozkousané boty a označkovaný koberec.

Klece a přepravky pro psy jsou opravdu všestranné. Ať už jste se rozhodli pro pořízení klece z důvodu bezpečného cestování autem, pohodlného trávení psích výstav, nebo univerzálního uzavíratelného psího pelíšku, spokojenost s psí klecí je zaručena.