Využití přepravek na výstavy a mimo auto

Pro každého zapáleného chovatele i vystavovatele psů je psí výstava či jiná chovatelská akce vždy provázena radostným napětím z očekávání, ale také hromadou stresu. Co když mi mého psa pokouše jiný nevychovaný pes? Budu mít psa kam přivázat, až si budu potřebovat odskočit? A co teprve majitelé, kteří chtějí vystavit více psů v jeden den. Jestliže podobné otázky řešíte, pak je pro Vás nejlepším řešením právě klec pro psa.

Klece bývají vyrobeny z velmi dobře přenosného a lehkého materiálu, někdy na sobě mají i kolečka, takže se s nimi snadno manipuluje. Pes je v kleci izolovaný od všech okolních rušivých vlivů, všech lidí a dětí toužících si psa pohladit, všech nevychovaných psů, kteří na každého cení zuby a čekají na podnět ke rvačce. V kleci může nerušeně odpočívat, aby potom předvedl ten nejlepší výkon. Pokud si s sebou na výstavu vezmete klec, znamená to nespočet výhod i pro majitele. Psa do klece kdykoliv odložíte a zavřete, není možné, aby se z ní pes sám dostal, takže namísto celodenního hlídání psa na vodítku si můžete užít konverzaci s přáteli i konkurenty. V případě, že vystavujete psů více, máte pak dostatek času i prostoru na každého psa, ostatní mezitím počkají v kleci, kde si odpočinou, už nemusíte chodit na výstavu v doprovodu dalších osob, které psy hlídají.

Klece pro psa se v současné době těší velké oblibě, na větších výstavách nenajdete jediný výstavní kruh, který by nebyl klecemi obklopen. To s sebou nese další výhody, kdy se se psy nemusíte motat mezi všemi těmi dalšími psy volně postávajícími podél kruhů. Výstavy se za využití klecí pro psy stávají hned o trochu méně chaotickým místem a v takový významný den je každé snížení už tak vzniklého stresu jistě žádoucí. Na klece můžete zakoupit také speciální potahy, nebo přes ně stačí přehodit obyčejnou deku. Majitelé psů velkých plemen uvítají, že v kleci na kolečkách snadno kamkoliv přepraví i velmi mohutné a velké psy.